články

Láka vás vyskúšať si školu šmyku? Zapojte sa do našej súťaže!

Chcete vedieť ovládať svoje auto v krízových situáciách? Radi vám pomôžeme. Pripravili sme pre vás súťaž o poukaz na školu šmyku. Naučíte sa, ako nestratiť kontrolu nad autom pri šmyku, ako zvládať jazdu na šmykľavej ploche, či núdzové brzdenie. Máte sa na čo tešiť. 

Pripravili sme pre vás 3 krásne ceny:

1. cena: poukaz na školu šmyku

2. cena: sada náradia 

3. cena: alkohol tester


Ako sa zapojiť do súťaže?

Stačí sa zaregistrovať na stránkach RadSoferujem.sk a súhlasiť s pravidlami súťaže.

Ste už zaregistrovaní? Nevadí, aj vy máte možnosť sa do súťaže zapojiť. Prihláste sa do svojho účtu, odsúhlaste pravidlá súťaže a je to.

Súťaž končí 15. 4. 2018 o 12:00, následne vylosujeme 3 výhercov, ktorí splnili podmienky.

Tak poďte do toho »


Infotainment môže byť za volantom nebezpečnejší ako alkohol

Auto s niekoľkými tlačidlami na nastavenie vnútornej teploty a autorádiom, ktoré by vám mohol niekto šlohnúť, už patrí histórii. Dnes si autá kupujeme s očakávaním najnovších technologických vymožeností a čím ďalej väčšími palubnými obrazovkami, pre ktoré už tie obyčajné tlačidlá o chvíľu nebudeme vedieť ani stlačiť. Podľa výskumu britskej organizácie IAM RoadSmart je však používanie niektorých funkcií infotainmentu za jazdy, k čomu veľké palubné displeje nepochybne zvádzajú, horšie ako šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Aký vplyv má teda infotainment na našu pozornosť pri jazde?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Deti v aute – ako ich chrániť a neprísť pri tom o nervy

Len máloktorá životná situácia vyžaduje od svojich aktérov takú dávku trpezlivosti, tolerancie a umenia zachovať si chladnú hlavu ako cestovanie v aute s malým dieťaťom či dokonca viacerými deťmi. Stres vyplýva aj zo zvýšenej zodpovednosti, ktorú na nás taká situácia kladie. Ako doviezť deti do cieľa bezpečne a nezblázniť sa z toho cirkusu?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Ako poskytnúť prvú pomoc pri dopravnej nehode

Bicyklovať sa vraj nedá nikdy zabudnúť. S prvou pomocou to však nie je také jednoduché, hoci sú jednotlivé kroky logické a nie je ich veľa. V bežnom živote ich väčšina z nás našťastie často nevyužije, ako sa však hovorí, opakovanie je matka múdrosti. Keď už k nepríjemnej situácii dôjde, na googlenie na mobile nebýva čas.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

Tipy pre vodičov

Získajte tipy, príručky a novinky pre vodičov, ktorý vám budeme pravidelne zasielať