články

Šoférujem úsporne 

Výmena pneumatík so zľavou od TIPLI

Teplé počasie už klope na dvere, končí povinnosť mať na aute zimné gumy a nastáva obdobie prezúvania pneumatík. Ako na výmene pneumatík, prípadne kúpe nových ušetriť? Náš partner Tipli vám pomôže. Prečítajte si celý článok.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem bezpečne 

Prezutie na letné pneumatiky vám ušetrí čas aj peniaze

Jarné prezúvanie pneumatík by malo patriť k sezónnej údržbe vozidla. Tá môže včas odhaliť problémy a zabrániť nehode či nákladnejšej oprave. Kedy je najlepší čas na prezutie pneumatík, závisí predovšetkým na vašom zvážení a dlhodobej predpovedi počasia.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Láka vás vyskúšať si školu šmyku? Zapojte sa do našej súťaže!

Chcete vedieť ovládať svoje auto v krízových situáciách? Radi vám pomôžeme. Pripravili sme súťaž o poukaz na školu šmyku. Naučíte sa, ako nestratiť kontrolu pri šmyku, ako zvládať jazdu na šmykľavej ploche a núdzové brzdenie. Je sa na čo tešiť.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem bezpečne 

Ako bezpečne jazdiť na ľade a snehu?

Jazda v zime sa ľahko zmení na stresový zážitok, pretože aj malý kúsok ľadu či čerstvý sneh na ceste nás môže poriadne potrápiť. Prečítajte si naše tipy a buďte opatrní, zodpovední a ohľaduplní voči ostatným.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Pomoc pri defekte pneumatiky a nedostatku paliva - AXA Partners

Na cestách sa môže stať čokoľvek. Stačí jeden defekt či prehliadnutá blikajúca kontrolka benzínu a auto je nepojazdné. V takejto situácií sa stále môžete obrátiť na nás.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem úsporne 

Užitočné rady, ako na plynulú jazdu

Väčšina z nás hľadá rôzne spôsoby, ako znížiť investície do paliva. Jedna z vecí, ktorá vám môže ušetriť náklady, je plynulá jazda. Viete ale, ako taká správna plynulá jazda vyzerá?

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem bezpečne 

Spoznáte opitého šoféra?

Predstavte si, že idete domov a vidíte pred sebou šoféra, ktorý ide nepravidelne. Spoznáte, či náhodou vodič nešoféruje pod vplyvom alkoholu? Čítajte ďalej a dozviete sa, aké sú najčastejšie príznaky opitého šoféra, a tipy ako v danom prípade reagovať. Tieto informácie vám pomôžu udržať vás a ostatných v bezpečí!

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem bezpečne 

Mobily za volantom spôsobujú väčšinu dopravných nehôd

Nová štúdia Cambridge Mobile Telematics (CMT) zistila, že u väčšiny automobilových nehôd hrá rolu rozptýlená jazda. Dáta zo štúdie, ktorá zahrňuje niekoľko stoviek tisíc vodičov ukazuje, že rozptýlenie mobilným telefónom sa vyskytlo u väčšiny dopravných nehôd.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem bezpečne 

Viac ako polovica slovenských vodičov priznáva, že často prekračuje rýchlosť

S príchodom jesenného a zimného obdobia, dažďa, ranných hmiel a mrazov sa zhoršuje aj situácia na cestách. Prekračovanie rýchlosti, nebezpečné predbiehanie alebo brzdenie na poslednú chvíľu môžu na mokrej vozovke dopadnúť až tragicky. Pre náš web RadSoferujem.sk sme si nechali urobiť agentúrou STEM/MARK, medzi slovenskými a českými vodičmi, prieskum zameraný na bezpečnosť na cestách.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem úsporne 

10 užitočných tipov, ako znížiť spotrebu paliva

Zamerajte sa na týchto 10 jednoduchých rád a šetrite peniaze, ktoré míňate na palivo. Jazdite menej na krátke vzdialenosti, nejazdite v dopravnej špičke, zatvorte všetky okná a odstráňte strešný nosič. Áno, všetky tieto skutočnosti ovplyvňujú spotrebu paliva. Chcete vedieť, kde práve vy robíte najviac chýb? Potom čítajte ďalej.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Ako odstrániť škvrny od oleja v garáži?

Takmer všetkých majiteľov automobilov trápia nepekné škvrny od oleja v garáži a na príjazdovej ceste. Tieto škvrny sú nielen nepekné, ale aj nebezpečne klzké, kým nezaschnú. Nedarí sa vám s týmito škvrnami vysporiadať? Máme pre vás niekoľko trikov.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem úsporne 

Optimálne otáčky benzínového motora

Do svojho automobilu ste investovali nemalé peniaze a preto hľadáte riešenie, ako získať svoje peniaze späť? Sledujte optimálne otáčky benzínového motora a odmenou vám bude znížená spotreba benzínu. Chcete vedieť, aké sú optimálne otáčky motora? To sa dozviete v našom článku.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem rád 

Pre koho je vhodná automatická prevodovka a pre koho naopak manuálna?

Neexistuje všeobecná zhoda, aký druh prevodovky je lepší - automatická alebo manuálna. Pokiaľ uvažujete, ktorú z týchto prevodoviek si zaobstarať, venujte čas našemu článku a prečitajte si ich výhody a nevýhody.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK
Šoférujem bezpečne 

Nebezpečenstvo únavy za volantom a ako s ňou bojovať

Stáva sa vám, že bojujete so spánkom, keď sedíte za volantom? Bohužiaľ, spánok dokáže prepadnúť aj najlepšieho šoféra. Otvárate okná a zvyšujete hlasitosť rádia - tieto triky nefungujú? Potom pre vás máme tipy, ako zvládnuť ospalosť,aby ste neohrozili seba ani ostatných.

PREČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK

TIPY, AKO BEZPEČNE ŠOFÉROVAŤ

Bezpečnosť na prvom mieste – ako na to? Pravidelne vám budeme zasielať tipy a rady, ako dosiahnuť čo najbezpečnejšiu jazdu.